Otrzymujemy od Was sygnały, że w Urzędach Skarbowych podczas rozliczania PIT-a pojawia się problem. Podatnik otrzymuje informację, że w bazie danych brakuje numeru konta bankowego Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Dzwoniliśmy w tej sprawie do Urzędu Skarbowego w Olsztynie, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - oto, jakie otrzymaliśmy informacje:

- W-MZPN, jako nowa organizacja pożytku publicznego, na początku stycznia 2013 roku prawidłowo złożył w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie informację o numerze konta bankowego dedykowanego na wpłaty z tytułu 1% podatku. W dniu 9 stycznia Urząd Skarbowy przekazał powyższą informację do Ministerstwa Finansów...

Czytaj więcej: Czy nowi zawsze muszą mieć pod górkę?

Olimpia Elbląg, Don Bosco Ostróda, Jeziorak Iława, OKS 1945 Olsztyn i Zatoka Braniewo to w ostatnich latach czołowa piątka klubów w naszym województwie pod względem pozyskiwania środków z 1% podatku. Najlepsza jest Olimpia Elbląg, która od 2008 roku na działalność pożytku publicznego pozyskała w ten sposób ponad 143 tys. złotych. Jest też druga strona medalu. Kluby z roku na rok pozyskują coraz mniej środków z 1% podatku, a status organizacji pożytku publicznego ze 176 klubów zrzeszonych w W-MZPN posiada obecnie tylko 21 z nich. Pozostałe 155 klubów...

Czytaj więcej: Ile środków pozyskują kluby z 1% podatku?

25-letni Łukasz Nikołajuk zajmuje się w Śniardwach Orzysz praktycznie wszystkim. Portal dwadozera.pl niedawno informował, że jest on prezesem, piłkarzem, redaktorem, a nawet... spikerem (co widać na zdjęciu). Dziś trzeba dopisać jeszcze jedną funkcję... sponsor! Dlaczego? A no właśnie dlatego, że Pan Łukasz zadeklarował przekazanie swojego 1% podatku na Śniardwy Orzysz. Klubowa kasa powinna więc powiększyć się o kilka złotych. Brawo! A gdyby tak za przykładem Pana Prezesa więcej osób przekazało swój 1% na orzyskie Śniardwy? Przed nami niespełna cztery miesiące i wszystko możliwe. Gorąco kibicujemy klubowym działaczom, aby udało im się przekonać lokalną społeczność. To dopiero byłby sukces!

O naszej akcji rozmawialiśmy z Maciejem Sawickim nowym Sekretarzem Generalnym PZPN. Pan Maciej z sentymentem wspomina sezon 2000/2001, gdy w barwach olsztyńskiego Stomilu zdobył 3 bramki w Ekstraklasie - "Tak, to były fajne czasy. Bardzo mile wspominam pobyt w Olsztynie." Dziś Pan Maciej pracuje w piłkarskiej centrali i gorąco nam ze stolicy kibicuje - "Cieszę się, że W-MZPN wyszedł z inicjatywą takiej akcji. Mam nadzieję, że środki z 1% pomogą klubom szkolić zdolną młodzież, która przyczyni się do powrotu Warmii i Mazur na piłkarskie salony. Trzymam za was kciuki!"

Czas rozpocząć akcję "Przekaż 1% podatku na swój klub". Dziś pierwszy dzień nowego 2013 roku, a przed nami dokładnie 120 dni na złożenie PIT-a. Każdy z nas do końca kwietnia musi rozliczyć się z fiskusem. Przy okazji tych wszystkich urzędowch powinności możesz zrobić pożytek ze swojego podatku i przekazać 1% na swój klub! Po co? A chodźby dlatego, żeby sprawić radość trenującym w klubie dziciakom, gdy okaże się że nie muszą już grać w starych, podartych koszulkach, bo środków z 1% wystarczyło na nowy komplet strojów. Niby drobnostka, ale bez Twojej pomocy to może się nie udać! Jak przekazać 1% na swój klub? To proste! Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz nazwę swojego klubu. Nic więcej nie musisz robić. Widzisz? To naprawdę jest proste!

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com