Z końcem kwietnia minął termin rozliczania się z fiskusem. Czas więc podsumować naszą akcję „Przekaż 1% podatku na swój klub”, w ramach której można było obdarować 1% podatku wybrany klub piłkarski z naszego regionu.

Akcja wystartowała w dniu 1 stycznia 2013 roku. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przygotował specjalną stronę internetową www.1procent.wmzpn.pl oraz stronę na facebook’u www.facebook.com/wmzpn1procent, które zachęcały internautów do przekazania 1% klubom piłkarskim. Kluby miały do dyspozycji plakaty z hasłem „Przekaż 1% podatku na swój klub” oraz specjalnie przygotowane projekty graficzne plakatów, ulotek i buttonów internetowych w różnych formatach. Związek dał takie same możliwości każdemu ze 175 klubów piłkarskich.

Ciekawe, który z nich najbardziej przekonał polskich podatników i który w związku z tym otrzyma najwięcej środków z tytułu 1% podatku?

Informacje o akcji można było znaleźć na stronach internetowych większości klubów z naszego województwa począwszy od klubów I ligi, a skończywszy na klubach z B klasy. W promocję włączyły się również lokalne media. O akcji pisał nasz partner medialny – portal dwadozera.pl oraz między innymi takie tytuły, jak Gazeta Olsztyńska, czy Gazeta Wyborcza.

Cała akcja mogła się odbyć dzięki temu, że Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w dniu 22 listopada 2012 roku uzyskał status organizacji pożytku publicznego. To właśnie za pośrednictwem Związku każdy podatnik mógł w tym roku przekazać 1% swojego podatku na dowolny klub piłkarski z naszego regionu. Aby to zrobić wystarczyło na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpisać numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (0000086043) oraz nazwę swojego klubu.

Ile pieniędzy od polskich podatników otrzymają warmińsko-mazurskie kluby? O tym będziemy mogli Państwa poinformować najpóźniej pod koniec września 2013 roku, gdy dostaniemy z Urzędu Skarbowego szczegółowy wykaz wpłaconych przez podatników środków z tytułu 1% podatku. Urząd Skarbowy ma czas na przesłanie nam takiego zestawienia do dnia 30 września. Na podstawie zestawienia Związek na początku października przeleje pieniądze na konta bankowe klubów.

Kolejna akcja „Przekaż 1% podatku na swój klub” już za rok!  

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com